Blog | MyStay | Guest Experience pro hosty na nové úrovni

5 tipů a hacků, jak nejlépe oslovit cestovatele

MyStay editorial staff 4 minut čtení

Není tajemstvím, že našim posláním je dělat hosty i hoteliéry šťastnějšími. Myslíme si, že by pro vás mohlo být přínosné dozvědět se několik inspirativních tipů, jak dosáhnout tohoto win-win vztahu. Vybrali jsme ty nejlepší, které jsme vypozorovali během spolupráce s našimi klienty a cestovateli samotnými. Existuje totiž několik fází, kterými cestovatelé procházejí, když se někam rozhodnou cestovat:

Není tajemstvím, že našim posláním je dělat hosty i hoteliéry šťastnějšími. Myslíme si, že by pro vás mohlo být přínosné dozvědět se několik inspirativních tipů, jak dosáhnout tohoto win-win vztahu. Vybrali jsme ty nejlepší, které jsme vypozorovali během spolupráce s našimi klienty a cestovateli samotnými.

Existuje totiž několik fází, kterými cestovatelé procházejí, když se někam rozhodnou cestovat:

1. Inspirace

Jako první si vaši potenciální hosté vybírají, kam se vůbec vydat. Ať už je to destinace pro dovolenou, nebo jen nejvhodnější hotel pro jejich služební cestu. Většina z nich ve vašem městě nikdy nebyla, a dost možná zvažují i jiné destinace. Turisté z Anglie moc neřeší rozdíly mezi Budapeští a Prahou. Proto potřebují malé “postrčení”, aby se rozhodli jet právě k vám.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé cestují. Jedno je ale jisté: všichni hledají pohodlnou postel a nadstandardní, až nezapomenutelné zážitky. A všichni předtím “cestují” v on-line prostoru. Kde jinde je přesvědčit, že právě to vaše město je to, které je tím nejlepším? Ať už je to jedinečné akvárium, výjimečná výstava, vynikající gastronomie nebo legendární výhledy.

Nešetřete a ukažte jim to všechno – myslete na to, že jim musíte zodpovědět otázku „proč“. A to i když se vás neptají a ani nad ní aktivně nepřemýšlejí.

2. Rozhodování

Jakmile cestovatel ví, kam chce jet, zkoumá možnosti v konkrétní destinaci. 93 % z nich hledá reference, ať už na Booking.com, Expedii, TripAdvisoru, Google, Facebooku nebo jinde.

Nejdůležitější pro tuto fázi je dlouhodobě kvalitní péče o všechny recenze – o ty dobré i o ty špatné. Problémy samozřejmě mohou nastat, důležitější je ale váš postoj k jejich řešení. Buďte čestní, transparentní a přívětiví. Klaďte v nich nenuceně důraz na exkluzivní věci, které nabízíte.

Věděli jste, že pouze 3 % hotelů veřejně zmiňují kvalitu svých postelí a matrací? Vyplňte tuto mezeru!

3. Rezervace

Už je téměř máte! 🙂 Klikli na váš hotel a hledali nabídku. Nyní je proto důležité, aby rezervační proces byl pro každého bezproblémový a pohodlný. Ne každý používá počítače denně, takže rezervace musí být postavena tak, aby ji zvládnul každý.

Čím jednodušší je vytvoření rezervace, tím větší je šance, že z návštěvníků stránek se stanou vaši hosté.

Zahrajte si hru sami se sebou a spočítejte, kolikrát musíte kliknout myší, kolik formulářů vyplnit a kolik stránek musíte navštívit, než si svůj pobyt zarezervujete.

Více než sedm formulářů a více než dvě stránky? To je moc. Co můžete, nechte až na check-in. A zbytek rezervace udělejte “smart”. 

4. Potvrzení

Gratulujeme! Rezervace se právě objevila ve vašem systému a vy můžete začít připravovat pokoj a služby. Je to také první chvíle, kdy nemusíte o svého zákazníka bojovat.

Nyní můžete hostům nabídnout dodatečné služby vašeho zařízení, například transfer z letiště/nádraží a v ideálním případě také odkaz na e-knihu nebo offline verzi místního průvodce. Jakmile má host pocit, že se neztratí, můžete pokračovat všemi ostatními možnostmi. Těmi můžou být upgrade pokoje, výběr matrací a polštářů, pokojová služba, sport nebo lázně.

Přesvědčte je, že si ke svému pobytu vybrali to nejlepší místo! 

5. Před příjezdem

Jeden nebo dva dny před cestou hosté ocení, pokud jim připomenete nejlepší způsob, jak se k vám dostat – nemusí to být jen váš transfer, ale i městská doprava nebo příjemná procházka od vlakového nebo autobusového nádraží nebo přístavu.

Přidejte předpověď počasí, tipy ke směně peněz a skvělá místa, kde si po cestě k vám můžou dát oběd nebo večeři – nebo je pozvěte do své restaurace se speciální nabídkou. 

Bonusový tip č. 6: Použijte MyStay

Netajíme se tím, že naší misí je dělat hosty šťastnými. To je také důvod, proč prezentace hotelů u nás nejsou zaměřeny pouze na jejich vybavení, ale i na zážitky, které si cestovatelé můžou dopřát. Zjistěte více nebo nás kdykoli kontaktujte pro víc informací.

MyStay